Envantera "Tara ve Ara, Hayatını Kolaylaştır..."

ENVANTERA NEDİR?

Bulut Tabanlı Dijital Evrak arşivleme sistemidir. Mevcut fiziksel evrakların fotoğraf çekilerek yada Tarama yapılarak sisteme aktarılması ile başlayan arşivleme işleminde Sunucuya ulaşan evraklar OCR (Optical Character Recognition – Optik Karakter Tanıma) işlemine tabi tutulur. İşlem sonrası matbu baskılı evraklar %90-%95 arası bir başarı ile Veritabanına aktarılır. Bu işlemler sayesinde evraklar içerisinde yazan bir kelime ve kelime grubunu aratabilir ve orijinal evraka ulaşabilirsiniz.

Envantera’da Güvenlik

Güvenli bir şekilde son kullanıcı bilgisayarından Sunucuya gönderilen veri sonrası son kullanıcı bilgisayarındaki veri şifrelenerek yedeklenir. Bu sayede şirket evraklarına sadece Envantera içerisinden ulaşılabilir.

Envantera’da Paylaşım

Güvenli bir şekilde taramış olduğunuz yada fotoğrafını çekip sisteme gönderdiğiniz evrakı başka bir kullanıcı ile paylaşabilirsiniz. Paylaşılan kişiye Görme, Yazdırma, İndirme ve Silme hakları verebilir, dosya üzerinde yapılacak işlemleri belirleyebilirsiniz. Bir evrak sisteme eklendiğinde standart olarak Müdür-Çalışan ilişkisine göre evrak görülebilir olur.

Ayrıca sistemde yapabileceğiniz işlemlerin kısayolları, Okunmamış Evrakların listesi ve LOG Dosyası dediğimiz geçmişteki hareketlerinizi görebilirsiniz. Yöneticiler kendi ve altında çalışanların LOG'larını görebilmektedir.